The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
2007 m. Europos piliečių forume vyks aktyvų Europos pilietiškumą skatinančių projektų apdovanojimo aukso žvaigždėmis iškilmės
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-11-08

Aukso žvaigždžių apdovanojimai teikiami už puikius Europos projektus, skatinančius piliečius aktyviai dalyvauti sprendžiant ES klausimus. Tokius apdovanojimus pelnė Belgijos, Čekijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Prancūzijos, Švedijos ir Vokietijos projektai. Apdovanojimus už dešimt projektų įteiks už švietimą, mokymą, kultūrą ir jaunimą atsakingas Komisijos narys Jánas Figelis 2007 m. lapkričio 8 d. Briuselyje vyksiančiame Europos piliečių forume 2007. Šiemet forumas daugiausia skiriamas kultūrų dialogui ir pasirengimui 2008‑iesiems – Europos kultūrų dialogo metams.  Daugelio apdovanojamųjų projektų būdingas bruožas – kelių kultūrų sambūvis, o tai rodo, kokia svarbi aktyvaus Europos pilietiškumo dalis yra kultūrų dialogas.

  Už švietimą, mokymą, kultūrą ir jaunimą atsakingas Komisijos narys Jánas Figelis 2007 m. lapkričio 8 d. įteiks aukso žvaigždes 2007 už dešimt sėkmingiausių pilietinės visuomenės ir miestų giminiavimosi projektų. Apdovanojimus pelnę projektai ypač pažymėti dėl aukšto lygio naujovių, potencialo ir pasiaukojamo vykdymo.

  Komisijos narys J. Figelis sakė: „Man labai malonu matyti, su kokiu atsidavimu ir įkvėpimu vykdomi šiandien apdovanojami projektai. Nuoširdžiausiai sveikinu.Projektų naujoviškumas ir vykdytojų entuziazmas aiškiai parodo tą Europą, kuri įkvepia, vienija ir skleidžia pakantumo ir savitarpio supratimo idėjas. Esu įsitikinęs, kad imdamiesi tokios veiklos galime sukurti didesnę, bendromis vertybėmis grindžiamą Europos šeimą. Šitaip skatinsime toleranciją, lygias galimybes ir demokratinį dialogą – tiek vietos, tiek Europos lygmens. Aš labai vertinu šias pastangas puoselėti aktyvų Europos lygmens pilietiškumą.“

  Apdovanojimo iškilmėse, be Komisijos nario, dalyvaus Europos Parlamento narys ir EP Kultūros ir švietimo komiteto pirmininko pavaduotojas Hannu Takkula (aukso žvaigždžių laureatų atrankos komisijos pirmininkas) ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė Brenda King (aukso žvaigždžių laureatų atrankos komisijos narė).

  Europos piliečių forumas 2007 rengiamas pagal naują Komisijos 2007–2013 m. programą „Europa piliečiams“. Šioje finansavimo programoje siūloma įvairių formų parama pilietinės visuomenės organizacijoms ir miestų giminiavimosi iniciatyvoms. Šiemet pradėtos vykdyti programos septynerių metų biudžetas – 215 mln. eurų. Iš jo bus finansuojami miestų giminiavimosi, atminimo išsaugojimo projektai, pilietinės visuomenės veikla ir teikiama struktūrinė parama daugybei Europos pilietinės visuomenės organizacijų ir ekspertų grupių.

  Taigi vykdant programą „Europa piliečiams“kasmet bus paremiama beveik 100 000 žmonių, dalyvaujančių ne savo miestuose ar kaimuose organizuojamoje veikloje.

  Dar tiksliau: parama miestų giminiavimosi iniciatyvoms, sudaranti 46,4 % bendro 2007 m. biudžeto, vien šiais metais skirta beveik 2 800 susigiminiavusių Europos miestų. Tikimasi, kad per visą programos įgyvendinimo laikotarpį Europos Sąjungoje bus finansuota daugiau kaip 10 000 projektų.

  Europos piliečių forumas 2007 reaguoja į poreikį skatinti ES piliečius dalyvauti kuriant Europą. Šia veikla užsiimančių asmenų atsiliepimai taip pat rodo, kad visoje ES Europos vertybės suvokiamos vienodai, ir tai padeda skatinti žmones pakelti pilietinius įsipareigojimus į Europos lygmenį.

  Apdovanojimų ceremonija vyks 2007 m. lapkričio 8 d. 11 val. 30 min.Vidurio Europos laiku Komisijos pastate Charlemagne Briuselyje. Tai bus viena iš Europos piliečių forumo programos dalių.

  Daugiau informacijos apie programą, apdovanojimus pelniusius projektus ir visą Briuselyje vyksiančio forumo programą žr. http://ec.europa.eu/citizenship ir . http://citizenforum.intbase.com.

  Priede pateikiama informacija apie 10 apdovanojimus pelniusių projektų, skelbta 2007 m. rugsėjo 19 d. pranešime spaudai IP/07/1359

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.