The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Apdovanoti tarptautinio piešinių konkurso „Vilties spalvos“ nugalėtojai
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-11-14

Lapkričio 14 d. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Kęstutis Sadauskas pasveikino ir apdovanojo tarptautinio piešinių konkurso „Vilties spalvos“ nugalėtojus: pirmąją vietą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse iškovojusią J. Basanavičiaus mokyklos moksleivę Ievą Šimkonytę, antrosios vietos Lietuvoje nugalėtoją tos pačios mokyklos moksleivę Moniką Stasytytę ir trečiąją vietą užėmusią jauniausiąją dalyvę – Grigiškių pradinės mokyklos moksleivę Valeriją Šostakaitę.

  Šį rudenį Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos 7-13 metų amžiaus vaikai buvo pakviesti savo piešiniais atskleisti savitarpio pagalbos, žmonių solidarumo, draugystės supratimą. Iš viso konkurso metu Lietuvoje buvo nupieštas 561 piešinys, o bendras darbų skaičius visose šalyse peržengė 1,5 tūkst. ribą.

  Kompetentinga tarptautinė vertinimo komisija pirmiausia išrinko po 3 gražiausius darbus kiekvienoje šalyje. Baltijos šalių lygyje Lietuvos pirmos vietos nugalėtoja Ieva susirungė su latve Rasa Roze Zeberga ir este Katerine Tiitson. Tarptautinė žiuri, į kurią įėjo ir Europos Komisijos pareigūnai iš Briuselio, vieningai nusprendė, kad pirma vieta tarptautiniame konkurse turėtų atitekti lietuvaitei Ievai ir jos darbui „Visata“. Antrą vietą užėmė estė, trečiąją – latvė.

  Piešinių konkursas – dalis Europos Komisijos Humanitarinės pagalbos direktorato (ECHO) šį rudenį Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykdytos informacijos kampanijos apie humanitarinės pagalbos svarbą besivystančioms šalims dalis.  

   

  jpeg - 105 KB [105 KB]      


  I vieta : “Visata”
  Ieva Šimkonytė, Vilniaus J. Basanavičiaus vid. m-kla (mokytoja Salvinija Ramonienė)

   

  Ievos piešinyje persipina Visatos, Saulės, Žemės, Europos ir žmonių draugystės simboliai, harmoningai suderinta spalvinė gama, replikuojanti dangaus žydrynę ir kartu Europos Sąjungos vėliavos spalvas. Ievos piešinys perteikia esminę mintį – kiekvienam pasaulio žmogui yra svarbiausia laisvė, draugystė, šilti namai, kuriuose laukia šeima ir darnus visų žmonių sugyvenimas.

  jpeg - 319 KB [319 KB]

   

  II vieta : „Vaikai kenčiantiems neša laimės vaivorykštę“
  Monika Stasytytė, Vilniaus J. Basanavičiaus vid. m-kla (mokytoja Salvinija Ramonienė)

   

  jpeg - 385 KB [385 KB]

   

  III vieta : „Lietuvaitė gelbsti Afrikos gyventojus“
  Valerija Šostakaitė, Grigiškių pradinė m-kla (mokytoja Dalia Razmislevičiūtė)

   

  Renginio akimirkos

   

   

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.