The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Briuselyje prasideda antrasis civilinės saugos forumas
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-11-22

Lapkričio 22 d. už aplinką atsakingas Europos Komisijos narys Stavros Dimas Briuselyje atidarys antrąjį Civilinės saugos forumą.Šis dvidienis renginys, į kurį keistis informacija ir patirtimi susirinks 600 civilinės saugos specialistų, suteiks galimybę aptarti klausimus, susijusius su gaivalinėmis ir žmogaus sukeltomis nelaimėmis.Šia iniciatyva Komisija prisideda prie pastangų stiprinti ES bendradarbiavimą civilinės saugos klausimais.Svarbiausi renginio programos akcentai – plenariniai posėdžiai ir diskusijos apie naujas grėsmes ir klimato kaitos keliamus pavojus.

  „Kaip akivaizdžiai įsitikinome šią vasarą Graikijoje šėlstant gaisrams, civilinės saugos priemonės padeda išgelbėti žmonių gyvybes, – prieš konferenciją teigė Komisijos narys Dimas.– Šiemet padaryta didelė pažanga tobulinant Europos civilinės saugos teisės aktus, todėl Europa tapo saugesnė.Esu įsitikinęs, kad papildomi Bendrijos pajėgumai padėtų užtikrinti dar geresnį Europos Sąjungos atsaką, ir tikiuosi, kad šis forumas padės toliau plėtoti šiuos pajėgumus.“

  Antrasis Civilinės saugos forumas bus iki šiol didžiausias Europos civilinės saugos specialistų susibūrimas.600 renginio dalyvių, atstovaujančių civilinės saugos institucijoms, privačioms bendrovėms, nevyriausybinėms organizacijoms ir universitetams, turės progą megzti ryšius ir keistis idėjomis.

  Programoje numatyta trys pagrindiniai plenariniai posėdžiai ir trys ekspertų posėdžių ciklai.Programos dalyje, pavadintoje „Darbas drauge“, bus nagrinėjamos politinės ir veiklos įgyvendinimo temos, įskaitant tarpvalstybinį bendradarbiavimą bei naujas grėsmes, ir svarstomos tolesnio bendradarbiavimo idėjos.Antrojoje dalyje „Planavimas drauge“ bus svarstoma nenumatytų operacijų planavimas ir savanorių vaidmuo, o trečioji dalis „Platesnis vaizdas“ bus skirta klimato kaitos ir žiniasklaidos atsakomybės klausimams.

  Bus surengta ne tik 40 parodų uždarose erdvėse, bet ir paroda aikštėje priešais Berlaymont pastatą, kurioje bus demonstruojama profesinė įranga, įskaitant vadovavimo punktą, daugiafunkcius medicinos punktus ir profesionalią gelbėjimo vandenyje įrangą.

  Forume bus akcentuojamas civilinės saugos tarnybų darbas, pabrėžiamas Europos Komisijos vaidmuo, o visuomenė turės galimybę geriau susipažinti su Bendrijos veiksmais šioje srityje.Komisija remia nelaimių prevencijos veiklą nacionaliniu, regioniniu bei vietos lygmeniu ir ją papildo; be to, ji administruoja Stebėsenos ir informavimo centrą, koordinuojantį veiklą, susijusią Bendrijos civilinės saugos mechanizmo taikymu reaguojant į susidariusias aplinkybes.


  Europos civilinės saugos priemonių įgyvendinimo teisinis pagrindas neseniai atnaujintas – kovo mėn. Taryba patvirtino Civilinės saugos finansinę priemonę, o 2007 m. lapkričio mėn. Taryba parengė naują teisės akto dėl Bendrijos civilinės saugos mechanizmo redakciją. Naujoji teisinė bazė sudaro sąlygas labai pagerinti bendradarbiavimą Europos civilinės saugos srityje: bus finansuojamos su pagalbos teikimu susijusios pervežimo paslaugos, sudaromi specializuoti (civilinės saugos) padaliniai, parengiamos išankstinio perspėjimo sistemos ir bendradarbiaujama su trečiosiomis šalimis.

  Forume, kuriame bus atstovaujama daugumai ES valstybių narių, dalyvaus ir delegatai iš įvairių trečiųjų šalių, įskaitant Australiją, Indiją ir Taivaną. Pirmasis forumas surengtas 2002 m.

  Daugiau informacijos galima rasti

  http://ec.europa.eu/environment/civil/forum2007/index.htm

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.