The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Informacija apie stažuotės sąlygas Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-11-29

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje suteikia galimybę studentams iš pasirinktų Lietuvos aukštųjų mokyklų atlikti studijų praktiką atstovybėje. Stažuotojas dalyvaus kasdieniame atstovybės darbe ir turės puikią galimybę susipažinti su Europos Komisijos veiklos ypatumais.

  Studijų praktika siūloma bakalauro arba magistrantūros studijų dieninio ir neakivaizdinio skyriaus studentams, studijuojantiems su Europos arba komunikacijos studijomis susijusius dalykus.

  Būtinos geros žinios apie Europos institucijas ir ES politiką bei puikios lietuvių ir anglų kalbos žinios (kitų oficialių ES kalbų mokėjimas būtų pranašumas). Stažuotė/praktika trunka 1–3 mėnesius.

  Minėtus reikalavimus atitinkantys kandidatai turėtų atsiųsti motyvacinį laišką ir CV su savo kontaktiniais duomenimis adresu:

  p. Vilmai Krivelienei

  Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

  Naugarduko g. 10

  01141 Vilnius

  vilma.kriveliene@ec.europa.eu

   

  Motyvacinis laiškas ir CV turi būti atsiųsti iki sausio 7 d. (pavasario-vasaros stažuotei/praktikai, kuri vyktų vasario-liepos mėn.) arba iki rugpjūčio 14 d. (rudens-žiemos stažuotei/praktikai, kuri vyktų rugsėjo – gruodžio mėn.). Preliminariai atrinkti kandidatai bus pakviesti į pokalbį. EK atstovybėje vienu metu galės stažuotis du arba trys atrinkti kandidatai. Stažuotojų skaičius priklausys nuo stažuočių trukmės.

  Atstovybė su stažuotoju(-a)  turi sudaryti oficialią stažuotės sutartį, kurioje Komisijai turi būti patvirtinta, kad stažuotojas(-a) yra apsidraudęs(-usi) atitinkamu sveikatos ir socialiniu draudimu bei privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu (už kurį įmokas moka pats draudimo poliso turėtojas arba jo švietimo įstaiga). Sudaromoje sutartyje yra aiškiai nurodoma, kad stažuotojui nesuteikiamas Europos Komisijos tarnautojo statusas, o ši stažuotė/praktika savaime nesuteikia teisės įsidarbinti Komisijos tarnybose.

  Stažuotojas iš Komisijos negauna jokio užmokesčio. Atkreipiame dėmesį į tai, kad atrinktas kandidatas, atlikęs ilgesnę nei 6 savaičių stažuotę, ateityje nebegalės atlikti oficialios stažuotės Europos Komisijoje[1].

   

  [1]Vadovaujantis Europos Komisijos oficialių stažuočių programos taisyklių 2.3  punktu (2005 m. kovo 2 d. Komisijos sprendimas – C(2005)458, http://ec.europa.eu/stages/rules/rules_lt.pdf ), asmenys atlikę stažuotę, kurios trukmė daugiau nei 6 savaitės, praranda galimybę atlikti oficialią mokamą stažuotę ES institucijose.

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.