The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Komisijos narys A. Piebalgas patvirtino energetikos tinklų koordinatorių darbo programas
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-11-30

 

Šiandien už energetiką atsakingas Komisijos narys Andris Piebalgas patvirtino Georgo Wilhelmo Adamowitschiaus ir Wladyslawo Mielczarskio darbo programas. G.W. Adamowitschius atsakingas už jungtis su vėjo jėgainėmis jūroje Šiaurės Europoje, o W. Mielczarskis – už Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos elektros tinklų sujungimą. G. W. Adamowitschiaus pagrindinė užduotis – palengvinti Baltijos ir Šiaurės jūrose pastatytų vėjo jėgainių pagamintos energijos integravimą į energetikos tinklą žemyne. Pagrindinis W. Mielczarskio uždavinys – pasirūpinti, kad kuo greičiau būtų sujungti Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos elektros tinklai, kad būtų padidintas bendras pajėgumas ir jungčių patikimumas.

   

  „Baltijos valstybės vis dar atskira sala energetikos sistemoje, todėl šią atskirties problemą reikia nedelsiant spręsti. Norint užtikrinti elektros energijos tiekimo saugumą ir gerą energetikos rinkos veikimą, reikia sujungti Lietuvos ir Lenkijos tinklus”, – sakė Komisijos narys A. Piebalgas. Kalbėdamas apie vėjo jėgainėse gaminamą energiją, jis pridūrė:„Šis projektas ypač reikšmingas siekiant iki 2020 m. įgyvendinti nustatytą tikslą – gaminti 20 % energijos iš atsinaujinančių išteklių. Sunkiausia rasti sprendimų, kuriais būtų patenkinti visi nacionalinio, regioninio ir vietos lygmenų atstovai, taip pat inicijuoti bendrus Europos sprendimus ir scenarijus“.

  „Sujungus Lenkijos ir Baltijos valstybių elektros tinklus, teigiamą poveikį pajus visas regionas“, – teigė artimiausių mėnesių darbo planą pateikęs prof. Mielczarskis.

  Vykdant šį projektą sunkumų kyla jau daugelį metų. Vėluojama, nes keičiamos projekto apimtys ir trūksta abipusio koordinavimo. Norint pasiekti realios projekto pažangos, reikės bendradarbiauti visoms susijusioms valstybėms narėms.

  Įgyvendinus vėjo jėgainių projektą ir pradėjus gaminti elektrą vėjo jėgainėse, Baltijos ir Šiaurės jūrų regiono elektros tinklo valdymas taps sudėtingesnis. G. W. Adamowitschius pabrėžė, kad turi būti išsamiai konsultuojamasi su Šiaurės Europoje esančiomis valstybėmis narėmis, atitinkamomis nacionalinėmis reguliavimo institucijomis bei perdavimo sistemos operatoriais. „Akivaizdu, kad energijos gamyba vėjo jėgainėse ir šios energijos perdavimo klausimai turi būti sprendžiami tuo pačiu metu“, – sakė G. W. Adamowitschius.

  Prof. Mielczarskis gimė Kutne (Lenkija) 1949 m. Jis yra Lodzės technikos universiteto elektros inžinerijos profesorius, žinomas elektros rinkos kūrimo specialistas.

  Georgas Wilhelmas Adamowitschius gimė Hamelne (Vėzeris, Vokietija) 1947 m. Užėmė įvairias pareigas Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės ministerijoje, vėliau tapo generaliniu direktoriumi ir Planavimo agentūros vadovu. Nuo 2002 m. iki 2006 m. užėmė valstybės sekretoriaus postą Vokietijos federalinėje ekonomikos ministerijoje.

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.