The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Suburkime Europos tautas šūkiu „Įvairovė drauge“. Pradedama kampanija „2008-ieji Europos kultūrų dialogo metai“
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-12-04

2007 m. gruodžio 4 d. Europos Komisija pradeda informavimo apie 2008-uosius Europos kultūrų dialogo metus kampaniją, kurios šūkis − „Įvairovė drauge“. Šiame renginyje taip pat bus paskelbta apie naują svetainę www.dialogue2008.eu. Renginyje dalyvaus už švietimą, kultūrą, mokymą ir jaunimą atsakingas Europos Komisijos narys Jánas Figelis, Europos kultūrų dialogo ambasadoriai bei žymūs Europos ir pasaulio kultūros atstovai. Renginyje pasirodys Briuselio mokyklų įvairių etninių grupių mokiniai ir taip 2008-ųjų išvakarėse drauge simboliškai išreikš įvairovės teikiamus privalumus.

  Europos metais siekiama puoselėti savitarpio supratimą ir siekti geresnio gyvenimo drauge. Šiais metais bus nagrinėjami kultūrų įvairovės ir aktyvaus piliečių dalyvavimo sprendžiant Europos reikalus privalumai, puoselėjamas europietiškumo jausmas. Tai − bendra Europos Sąjungos, valstybių narių ir Europos pilietinės visuomenės iniciatyva. Naujų metų ES biudžetas, skirtas informavimo apie kultūrų dialogą kampanijoms, apžvalgoms bei tyrimams ir ES kultūrų dialogui, bendrai finansuojamiems septyniems Europos ir 27 nacionaliniams projektams (po vieną iš kiekvienos valstybės narės) − 10 mln. EUR.

  Kampanijos išvakarėse Europos Komisijos narys Jánas Figelis teigė: „Akivaizdu, kad Europa patiria didelių sunkumų, kurių priežastys – kultūrų santykiai. 2008-ieji Europos kultūrų dialogo metai − vertinga galimybė ieškoti būdų kultūrų dialogui ir ryšiams stiprinti. Tai gali atrodyti nepaprastai sunki užduotis, tačiau prieš 50 metų kilusi mintis suvienyti skirtingas mūsų žemyno tautas taip pat atrodė sunkiai įgyvendinama. Šiandien mes galime džiaugtis Europos Sąjungos laimėjimais ir jos neįtikėtina sėkme buriant Europos šalis.Todėl galime ir privalome išspręsti dėl mūsų žemyno kultūrų ir religijų įvairovės kylančius sunkumus. Todėl šiems metams pasirinkome šūkį „Įvairovė drauge“.

  Europos Komisija į atidarymo renginį kviečia Europos ir pasaulio kultūros atstovus, sutikusius tapti Europos kultūrų dialogo ambasadoriais. Europos ambasadoriais tapo Brazilijos rašytojas Paulo Coelho, Slovakijos dirigentas Jackas Martinas Händleris, Rumunijos filmų režisierius Radu Mihăileanu, Slovėnijos konceptualiojo meno atstovas Marko Peljhan, Katalonijos violončelininkas Jordi Savall, Turkijos pianistas Fazil Say ir Eurovizijos nugalėtoja iš Serbijos dainininkė Marija Šerifović.

  Renginyje dalyvaus po šių metų kvietimo teikti paraiškas gauti Bendrijos paramą atrinktų septynių svarbių projektų rengėjai ir atstovai. Projektai apima šias sritis: miesto kultūra, taikomieji menai, jaunimo dalyvavimas, migracija, žiniasklaida, vietinių iniciatyvų mainai, vaizdo projektai ir imigrantų bendruomenių veikla. Visuose projektuose dalyvauja po kelias valstybes nares. Projektų įgyvendinimo rezultatai bus paskelbti antroje metų pusėje.

  Kartu su pilietinės visuomenės organizacijomis parengta svetaine www.dialogue2008.eu siekiama kurti bendrą Europos kultūrų dialogo erdvę. Svetainės partnerių skyrelis skirtas skatinti kurti ES lygio tinklus ir dalytis gerąja patirtimi. Dar neprasidėjus kampanijai, šiame skyrelyje jau paskelbta daugiau nei 500 kultūrų dialogo srityje dirbančių privačių asmenų ir organizacijų aprašų.

  Europos metais (2008 m.) siekiama įsteigti darnioms Europos politikos iniciatyvoms kultūrų dialogo srityje skirtą fondą, kurio veikla būtų tęsiama ir po 2008 m. Šie metai taip pat aiškiai parodys, kokia svarbi yra naujoji Europos kultūros globalizuotame pasaulyje darbotvarkė, kurios vienas iš trijų pagrindinių tikslų − skatinti kultūrų įvairovę ir kultūrų dialogą.

  Todėl 2008 m., be kitų renginių, bus surengti šeši debatai Briuselyje (po vieną kas du mėnesius). Kultūrų dialogas kiekvienuose debatuose bus nagrinėjamas atsižvelgiant į konkretaus sektoriaus ypatumus, be to, bus svarstomi žiniasklaidos, menų, paveldo, darbo vietos, religijų dialogo, švietimo, jaunimo, migracijos ir integracijos klausimai.

  Daugiau informacijos:

  www.dialogue2008.eu

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.