The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Antrajame ES ir Afrikos aukščiausiojo lygio susitikime Lisabonoje ES ir Afrika ketina smarkiai pertvarkyti savo santykius
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-12-06

ES ir Afrika sukurs strateginę partnerystę, kurios tikslas – drauge spręsti dabar kylančius uždavinius, kaip antai: klimato kaita, vystymasis, energetika, migracija, taika ir saugumas, prekyba ir regionų integracija, geras valdymas ir žmogaus teisės. Dėl veiksmų pagal Bendrą ES ir Afrikos strategiją, kuri turi būti pradėta 2007 m. gruodžio 8 ir 9 d. Lisabonoje įvyksiančiame antrajame ES ir Afrikos aukščiausiojo lygio susitikime, bus bendrai nuspręsta po ES ir Afrikos Sąjungos (AS) derybų. Remdamosi gilesniu ir platesniu politiniu dialogu, Europa ir Afrika ketina atsisakyti atgyvenusių ir ribotų pagalbos teikėjo ir gavėjo santykių ir sukurti lygiavertę partnerystę.

  Bendra ES ir Afrikos strategija, kuri turi būti patvirtinta antrajame ES ir Afrikos aukščiausiojo lygio susitikime, abiem partneriams suteiks galimybę vis glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant pasaulines problemas. Į veiklą taip pat bus įtraukta pilietinė visuomenė ir institucijos.

  Europos Komisijos pirmininkas José Manuelis Barrosas pasakė: „Išorės santykių srityje Afrikai turime teikti pirmenybę. Laikas atsisakyti paternalizmo ir vien tik pagalbos teikėjo ir gavėjo santykių. Laikas sugriauti stereotipinę Afrikos sampratą Europoje ir Europos sampratą Afrikoje. Mums vieniems kitų reikia. Ši bendra partnerystė – geriausia politinė strategija Afrikos pažangai siekiant Tūkstantmečio vystymosi tikslų paspartinti ir pasaulinėms problemoms, su kuriomis susidurs ir Europa, ir Afrika, spręsti“.

  Už vystymąsi ir humanitarinę pagalbą atsakingas Europos Komisijos narys Louisas Michelas pridūrė: Šį aukščiausiojo lygio susitikimą turėtume vertinti kaip Europos ir Afrikos santykių naujos eros pradžią. Šiuo aukščiausiojo lygio susitikimu turi būti užbaigtas konservatyvių, kartais abipusiais prietarais grįstų santykių etapas ir pradėtas naujas, kai bus pripažintos galimybės, kuriomis gali pasinaudoti abu šalys. Kad tai pasiektume, turime dirbti ranka rankon su Afrikos partneriais ir užtikrinti lygiavertę partnerystę ne tik teisių, bet ir prievolių prasme ir ne vien žodžiais, bet ir konkrečiais darbais.“

  Aukščiausiojo lygio susitikime taip pat bus priimtas konkretus 2008–2010 m. veiksmų planas, skirtas aštuonioms ES ir Afrikos partnerystės priemonėms paskatinti:

  • Taika ir saugumas
  • Demokratiškas valdymas ir žmogaus teisės
  • Prekyba ir regionų integracija (įskaitant 2006 m. pradėtos ES ir Afrikos partnerystės infrastruktūros srityje įgyvendinimą)
  • Tūkstantmečio vystymosi tikslai
  • Energetika
  • Klimato kaita
  • Migracija, judumas ir užimtumas
  • Mokslas, informacinė visuomenė ir kosmosas

  Daugiau informacijos:

  http://ec.europa.eu/development/services/events/eu-africa-summit-2007/index_en.cfm

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.