Europos Komisija
EUROPA > Europos Komisija Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
 Atnaujinta | Tinklavietės struktūra | Nuo A iki Z | Archyvai | Apie šią tinklavietę

Dėmesio centre

Europe Direct
Europe Direct
Turite klausimų apie Europą?

EUTube
EUTube
Sharing the sights and sounds of Europe


Romos sutarties pasirašymo 50-metis

Pasisakykite!

Debate Europe
Dalyvaukite diskusijose apie Europos Sąjungos ateitį
Kultūra, švietimas ir jaunimas – Sportas – 29/11/2007

Chuliganizmo problema: smurtui – ne

Jánas Figel’is ir Michelis Platinis iškilmingame parodos apie Europą ir futbolą „Tik žaidimas“ atidaryme (2007 m. birželio 5 d.)

Nauja ES ir UEFA strategija užkirsti kelią smurtui sporte.

Tiems, kuriems futbolo varžybos – pretekstas smurtui, geruoju nesibaigs – Europai trūko kantrybė. Praėjus kelioms savaitėms po Italijoje futbolo sirgaliaus gyvybę nusinešusio susišaudymo, sukėlusio naują smurto bangą, ES ir UEFA Briuselyje surengė konferenciją English chuliganizmo tema. Ši konferencija – tai pirmas žingsnis Europos bendros strategijos prieš smurtą sporte English link.

Lapkričio 28–29 d. vykusiame renginyje dalyvavo UEFA prezidentas Michelis Platinis ir už sportą bei saugumą atsakingi Komisijos nariai Jánas Figel’is ir Francas Frattinis. Konferencijos darbotvarkėje buvo numatytos įvairios sritys, kuriose reikia imtis veiksmų: saugumas sporto renginių metu, sporto asociacijų ir valdžios institucijų bendradarbiavimas bei agresyvios sporto sirgalių kultūros ir rasizmo problemos.

„Chuliganizmas kenkia sportui, – sakė Janas Figelis. – Geriausia – sutelkti visus savo išteklius: saugumas, žvalgyba ir viešosios tvarkos palaikymas iš dalies padeda spręsti šią problemą. Dar reikia plėtoti konstruktyvų ir atvirą dialogą.“

Naujoms iniciatyvoms buvo rengiamasi šią vasarą. Rezultatas – Komisijos sporto srities veiksmų planas English, kuriuo raginama daugiau nuveikti kovojant su sporto sirgalių smurtavimu. Siekiant ugdyti nesmurtinį požiūrį plane siūlomos šviečiamosios priemonės, pavyzdžiui, sirgalių mokymas Englishespañolfrançais.

Kova su chuliganizmu. ES veiksmai DeutschEnglishfrançais
Kiti straipsniai šia tema


Į viršų