The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Futbolo sezoną Europos Komisija ir UEFA pradeda bendra reklamine kampanija, skatinančia fizinį aktyvumą
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-09-10

Europos Komisija ir Europos futbolo federacijų asociacija (UEFA) pradeda bendrą TV reklaminę kampaniją, siekiančią, kad fizinė veikla taptų europiečių kasdienybės dalimi. Šūkiu „Pirmyn, stokis ant kojų“ reklaminiuose klipuose žiūrovai raginami pakilti iš krėslų ir pajudėti. Manoma, kad šią per šio sezono Čempionų lygos varžybų pertraukas nemokamai transliuojamą reklamą pamatys milijonai europiečių. Tokios iniciatyvos buvo imtasi, konstatavus, kad šešios iš septynių sveikatos prastėjimo priežastys yra susijusios su neteisinga mityba ir menku fiziniu aktyvumu. Dėl nejudrumo ir nesubalansuotos mitybos nutukimas tapo rimta visuomenės sveikatos bėda. Daugumoje ES valstybių daugiau nei pusė gyventojų kenčia nuo antsvorio ir nutukimo. Manoma, kad beveik 22 milijonai ES vaikų kenčia nuo antsvorio ir jų skaičius kasmet padidėja 400 000.

  Už sveikatos reikalus atsakingas Europos Komisijos narys Markos Kyprianou sakė: „Europiečiai per daug valgo ir per mažai mankštinasi, todėl daugiau nei pusė suaugusių europiečių turi antsvorio arba yra nutukę. Šia reklamine kampanija norime padėti Europos žiūrovams geriau suvokti, kad fizinis aktyvumas stiprina sveikatą, ir paskatinti fizinę veiklą padaryti kasdienybės dalimi.“

  TV reklaminis klipas

  Tikimasi, kad per visas 125 Čempionų lygos sezono rungtynes pertraukų metu nemokamai šalių transliuojamą 30 sekundžių trukmės reklaminį TV klipą iš viso pamatys 80–100 milijonų žiūrovų daugiau nei 40 Europos. 30 sekundžių eterio laiko socialinei reklamai padovanojo UEFA.

  Reklaminį klipą sukūrė Europos Komisijos sveikatos ir vartotojų apsaugos padalinys, UEFA administracija ir Londone įsikūrusi Abbott Mead Vickers.BBDO reklamos agentūra. Išlaidos klipo gamybai siekia apie 515 000 eurų. Bendradarbiauti projekte Europos Komisija pakvietė Europos komunikacijos agentūrų asociacijos narius, ir iš visų pasiūlymų buvo atrinktas AMV.BBDO kūrybinis sumanymas. Visas klipo kūrimo ir vadybos paslaugas Agentūra suteikė nemokamai.

  Europos Komisijos veiksmai skatinant fizinį aktyvumą

  Europos Komisija mano, kad ES ir jos narės turi imtis iniciatyvų stabdyti pastarųjų dešimtmečių tendenciją – fizinio aktyvumo mažėjimą. Šiemet Komisija patvirtino dvi baltąsias knygas, kuriose akcentuojamas fizinio aktyvumo poreikis: Baltąją knygą dėl Europos strategijos su mityba, antsvoriu ir nutukimu susijusioms sveikatos problemoms spręsti ir Baltąją knygą dėl sporto.

  2005 m. kovo mėn. suformavus  ES veiksmų platformą dėl mitybos, fizinio aktyvumo ir sveikatos, išryškėjo nauja Komisijos pozicija sprendžiant aštrėjančią nutukimo problematiką, Platformos tikslas – paskatinti suinteresuotas organizacijas imtis veiksmų, pvz., ugdyti sveiką gyvenseną per švietimą, mitybą ir fizinę veiklą.  Plačiau apie tai – MEMO/07/334 ir MEMO/07/335.

  Europos Komisija taip pat remia įvairias fizinę veiklą skatinančias programas ir iniciatyvas. Pvz., ji remia City-VITAlity-Sustainability programą (CIVITAS), remiančią tausias ir efektyvias miesto transporto paslaugas, BYPAD platformą, siekiančią gerinti dviračių eismo rėmimo politiką.

  Nejudrumas ir sveikata

  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis per dvidešimt metų daugelyje Europos šalių nutukimas paplito daugiau nei tris kartus. Tyrimai rodo, kad kas trečias europietis laisvalaikiu apskritai nesimankština, o vidutinis statistinis europietis kasdien po penkias valandas praleidžia sėdėdamas.

  Nerimą ypač kelia vaikų nutukimas. Tarptautinės kovos su nutukimu grupės žiniomis nutukę yra trys milijonai Europos moksleivių, ir kasmet nutukusiais tampa dar po  85000 moksleivių. Jaunuoliai paprastai išlaiko antsvorį ir suaugę, jie yra labiau linkę nutukti.

  Nutukimas yra rizikos veiksnys sergant daugeliu pavojingų ligomis: širdies ligomis, antrojo tipo diabetu, padidėjusiu kraujospūdžiu, insultu ir kai kuriomis vėžio rūšimis. Netinkama mityba ir nepakankama fizinė veikla yra viena iš svarbiausių ankstyvos mirties priežasčių Europoje, o su nutukimu susijusioms ligoms gydyti skiriama net 7 proc. sveikatos apsaugos išlaidų.

  Daugiau informacijos:

  http://ec.europa.eu/health/ph_determinants/life_style/nutrition/nutrition_en.htm

   

  Philip Tod:   02/296 5911

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.