The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Dalyvaukite konkurse “Švęskime Europos dieną kartu!”
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-09-03

Kiekvienais metais gegužės 9-ąją visoje Europoje minima Europos diena. 1950 metais Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas perskaitė deklaraciją. Joje išdėstė planą, kaip suvienyti Europą, kad joje daugiau nebūtų niokojančių ir griaunančių karų. Šiuo pagrindu ir buvo kuriama šiandienos Europos Sąjunga. Visose šalyse Europos dienai pažymėti vyksta įvairių renginių – parodų ir konferencijų, seminarų ir eitynių miestų gatvėmis, filmų demonstravimų ir mugių, koncertų ir diskusijų. Renginiai skirti pažinti ir suprasti, kaip ir kuo gyvena Europos šalys ir žmonės.

  Jau daugiau kaip dešimtmetį Lietuvoje irgi įvairiai švenčiama Europos diena. Štai 2006-aisiais ir 2007-aisiais devynių šalies miestų aikštėse buvo ištiesti Europos žemėlapiai. Žmonės galėjo pavaikštinėti po Europą, vyko žaidimai, koncertai, eitynės. Vilniuje buvo rengiama Europos šalių mugė. Čia galite rasti nuotraukų iš įvairių vietų.

  O kaip jūs siūlytumėte švęsti Europos dieną Lietuvoje 2008-aisiais? Ką siūlytumėte surengti ar padaryti savo mokykloje, įmonėje, bendruomenėje, mieste, kaime? Kaip visa Lietuva galėtų pajusti, kad be savų ypatumų, turime daug bendrumų su visais europiečiais?

  Atsiųskite mums drąsiausias idėjas, projektus, pasiūlymus šiuo elektroniniu pašto adresu:

  comm-rep-lt-info@ec.europa.eu  

   

  Mes atrinksime pačius įdomiausius pasiūlymus ir tikrai pabandysime pagal galimybes įgyvendinti.

  Dėmesio, geriausiųjų idėjų autorių laukia prizai!

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.