The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Įgyvendinti pokyčius. Prasideda 2007 m. Europos regionų ir miestų ATVIRŲ DURŲ DIENŲ savaitė
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-10-08

Už regioninę politiką atsakinga Komisijos narė Danuta Hübner ir ES Regionų komiteto pirmininkas Michel Delebarre spalio 8 d. Briuselyje paskelbs  Europos regionų ir miestų ATVIRŲ DURŲ DIENŲ savaitės pradžią.Renginys vyks spalio 8–11 d., jame dalyvaus 212 regionų ir miestų iš 33 šalių.ES Regionų komiteto ir Europos Komisijos penktą kartą organizuojamose ATVIRŲ DURŲ DIENOSE susitinka vietos, regionų, nacionaliniai ir ES politikai, sprendimus priimantys asmenys, politikos ekspertai ir verslo, bankų bei pilietinės visuomenės organizacijų atstovai.Šiais metais seminarai bus skirti naujoms 2007–2013 m. regionų programoms.Renginio pavadinimas:„Įgyvendinti pokyčius.Regionai ir miestai – ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo variklis“.

  Komisijos narė D. Hübner sakė: „Kaip ir ankstesniais metais, ATVIRŲ DURŲ DIENOSE dalyvaus vieninga visuma ES, nacionalinių, regionų bei vietos ekspertų, kurie diskutuos regionų plėtros klausimais, siūlys naujas idėjas bei svarstys, ar galima ir kaip galima pagerinti ES sanglaudos politikos rezultatus.Labai džiaugiuosi puikia galimybe susitikti su regioninės politikos ekspertais bei už įgyvendinimą atsakingais asmenimis ir išsiaiškinti, kaip geriausiai galime pasiekti mūsų tikslą pakelti gyvenimo lygį visuose ES regionuose ir miestuose.“

  Regionų komiteto pirmininkas Michel Delebarre, Prancūzijos miesto Diunkerko meras ir Parlamento narys pridūrė:„2003 m. pirmą kartą surengtos ATVIRŲ DURŲ DIENOS tapo vieninteliu Europoje forumu, kuriame regionai ir regioninės bei sanglaudos politikos sričių veikėjai bendrauja, diskutuoja ir kartu dirba.Įgyvendinkime pokyčius ne tik konkurencingesniuose, bet ir solidaresniuose regionuose, juose mes galime sudaryti galimybes kartu veikti valdžios institucijoms ir privačiam sektoriui.“

  Šių metų ATVIRŲ DURŲ DIENŲ renginiai sutampa su visoje Europoje prasidedančiu naujų septynerių metų trukmės regioninių veiklos programų, pagal kurias viešasis ir privatus sektoriai investuos beveik 500 mlrd. eurų, įgyvendinimu.  Keturias dienas truksiančiame renginyje daugiau nei 5000 dalyvių turės galimybę vieni su kitais pasidalinti regioninėmis strategijomis, ankstesne patirtimi ir ateities programavimo tikslais.

  Pirmą kartą renginyje bus pabrėžiamas tarptautinis regioninės politikos aspektas, jame dalyvaus Kinijos, Rusijos ir Brazilijos ministrai ir šių šalių regionų atstovai bei ekspertai iš kitų ES nepriklausančių šalių ir tarptautinių institucijų.Vietos ir regionų valdžios institucijos dalyvauja ne tik Briuselyje organizuojamuose renginiuose, bet ir maždaug 100 visą spalio mėn. vyksiančių vietinių ATVIRŲ DURŲ DIENŲ renginių savo šalyse.

  Regionų komitetas vėl organizuos ir vadovaus pernai sėkmingai pradėjusiai veikti Investuotojų kavinei.Joje susiburiantys viešojo ir privataus sektoriaus partneriai septyniuose teminiuose „miesteliuose“, kuriuose aptariami transporto, energetikos, aplinkos, žinių visuomenės, sveikatos, mokslinių tyrimų ir inovacijų bei finansų inžinerijos klausimai.

   

  Pastabos redaktoriams:

  Atidarymo sesija:Spalio 8 d. vyksiančioje atidarymo ceremonijoje prie Komisijos narės D. Hübner ir Regionų komiteto pirmininko Michel Delebarre prisijungs Francisco Nunes Correia, Portugalijos aplinkos ir regionų plėtros ministras, atstovausiantis ES pirmininkaujančiai valstybei, Philippe Maystadt, Europos investicijų banko pirmininkas, Raphaël Alomar, Europos plėtros banko tarybos valdytojas, Ernest-Antoine Seillière, BUSINESSEUROPE pirmininkas, ir Jozef Niemiec, Europos profesinių sąjungų konfederacijos sekretorius.

  Uždarymo sesija: Spalio 11 d. Europos Parlamente Briuselyje vyksiančioje baigiamojoje sesijoje bus kalbama apie regioninės politikos ateitį atsižvelgiant į globalizaciją, klimato pokyčius ir demografijos tendencijas.Pagrindinį pranešimą skaitys 2001 m. Nobelio ekonomikos premijos laureatas profesorius Michael Spence.Taip pat dalyvaus Komisijos narė D.Hübner, Regionų komiteto pirmininkas Michel Delebarre, Portugalijos Europos reikalų valstybės sekretorius Manuel Lobo Antunes,General Electric International prezidentas ir vadovas Ferdinando ‘Nani’ Beccalli-Falco bei buvusi už regioninę politiką atsakinga Komisijos narė Monika Wulf-Mathies, dabartinė Deutsche Post World Net viešųjų reikalų ir tvaraus vystymosi vykdomoji vicepirmininkė.Sesiją užbaigs Europos Parlamento pirmininkas Hans-Gert Pöttering.

  Išsamią programą ir daugiau informacijos rasti bei registruotis galite:

  www.opendays.europa.eu

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.