The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Švenčiant Europos kalbų dieną – kalbos atveria duris
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-09-25

Rugsėjo 26 d., trečiadienį, Europa mini kalbų įvairovės dieną. Nuo Europos kalbų metų (2001 m.) bendra Europos Komisijos ir Europos Tarybos iniciatyva pradėtą ir kasmet rugsėjo 26-ąją švenčiamą Europos kalbų dieną minima kalbų ir kultūrų įvairovė. Europos kalbų dienos tikslai yra trys: parodyti visuomenei, kaip svarbu mokytis kalbų; raginti daugiau išmanyti bei vertinti visas kalbas ir skatinti mokytis visą gyvenimą. Šiemet Europos Komisija, demonstruodama ypatingą pasiryžimą remti daugiakalbystę, pastatuose Berlaymont ir Charlemagne ir aplink juos organizuoja nemaža Europos kalbų dienos renginių, tarp jų ir du seminarus, kuriuose dalyvaus daugiakalbystės ekspertai. Be to, renginių organizuoja ir Europos Komisijos daugiakalbystės biurų valstybėse narėse tinklas.

  „Kalbos yra svarbios piliečiams, – mano už daugiakalbystę atsakingas Komisijos narys Leonardas Orbanas. –  Jos atveria duris ir suteikia naujų asmeninio ir profesinio tobulėjimo bei ekonominės plėtros galimybių. Daugiakalbystė įvairiose mūsų visuomenės srityse darosi vis paklausesnė. Europos piliečiai tampa vis mobilesni, tad dažnai dalį gyvenimo praleidžia toli nuo savo gimtos šalies. Galėjimas suprasti įvairias kalbas ir būti suprastam yra ne tik kasdienio gyvenimo būtinybė, kad galėtume lankytis kitų šalių ligoninėse, teismuose, paštuose, prekybos centruose ir t. t., bet ir galimybė naudotis savo, kaip europiečių, demokratinėmis teisėmis, taip pat ir bendraujant su ES institucijomis.

  Europos kalbų dienos renginiai Briuselyje

  10.00–12.30 val. Seminaras „Kalbų įvairovė –  maksimaliai išnaudotinas turtas“ (pastatas Charlemagne). Seminaras bus transliuojamas internetu per palydovą (EbS).

  Po kasdieninio žurnalistų vidurdienio pasitarimo – už daugiakalbystę atsakingo Komisijos nario Leonardo Orbano spaudos konferencija, kurioje dalyvaus ir Daugiakalbystės klausimų aukšto lygio grupės pranešėjas Wolfgangas Mackiewiczius (Berlaymont, spaudos konferencijų salė).

  14.45–17.15 val. Seminaras apie žiniasklaidos galimybes skleisti informaciją apie kalbų mokymąsi ir skatinti daugiakalbystę“ (pastatas Berlaymont). Seminaras bus transliuojamas internetu per palydovą (EbS).

  Visuomenei aikštėje priešais Berlaymont pastatą bus surengta paroda. 14.15 val. jos pradžią oficialiai paskelbs Komisijos narys L. Orbanas.

  Parodoje visuomenę su savo darbu supažindins „daugiakalbystės šeimai“ priklausantys generaliniai direktoratai ir tarnybos (Europos Bendrijų oficialiųjų leidinių biuras, Švietimo ir kultūros generalinio direktorato Daugiakalbystės skyrius, Vertimo žodžiu ir Vertimo raštu generaliniai direktoratai). Parodoje taip pat bus pristatomi atrinkti ES finansuojami kalbų projektai. Dalis jų yra sąveikieji, pvz., kalbų mokymasis per pojūčius, ragaujant maistą, pokalbiai prie stalo ir kt.


  Aikštėje taip pat bus surengta keletas žaidimų, pavyzdžiui: sąveikioji kalbos viktorina, didžiulis kryžiažodis, kalbos atvirukų konkursas. Į šį viešą renginį aikštėje kviečiami ir Briuselio mokyklų moksleiviai.

  Valstybėse narėse vyksiančių renginių sąrašą žr.                    http://europa.eu/languages/lt/home

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.