The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
„Europos Sąjunga ir nediskriminavimas“ – Komisijos skelbiamas konkursas visam ES jaunimui
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-07-30

„Europos Sąjunga ir nediskriminavimas“ – taip pavadintas šiandien, liepos 30-ąją, per patį Europos lygių galimybių metų vidurį, Europos Komisijos pirmininko pavaduotojo teisingumui, laisvei ir saugumui Franco Frattinio paskelbtas konkursas. 12–18 metų Europos vaikai ir paaugliai kviečiami kurti plakatą apie nediskriminavimą Europos Sąjungoje. Konkursu siekiama ugdyti jaunųjų Europos piliečių sąmoningumą šioje ES veiklos srityje.

   

  „Šalinti diskriminaciją, užtikrinti Europos Sąjungos piliečiams ir gyventojams (ypač patiems jauniausiems) vienodas sąlygas bei lygias galimybes yra bendras Europos Sąjungos ir jos valstybių narių tikslas. Sakyti NE DISKRIMINACIJAI reiškia remti pagrindinę Europos vertybę ir kasdien kovoti, – pareiškė pirmininko pavaduotojas F. Frattinis. – Todėl Europos Sąjungai švenčiant 50-metį konkurse dalyvausiančiam jaunimui siūlau nediskriminavimo tema dirbti komandomis, kad galėtų geriau pasirengti ginti ir taikyti šį principą.

  Konkurse nuspręsiantys dalyvauti jaunuoliai turės sukurti plakatą, vaizduojantį nediskriminavimo Europos Sąjungoje idėją. Dalyviai bus suskirstyti į dvi amžiaus grupes (12–14 ir 15–18 metų) ir turės sudaryti ne mažiau kaip keturių jaunuolių komandas.

  Pirmiausia darbai bus atrinkti nacionaliniu lygmeniu. Po tris abiejų amžiaus grupių laimėjusias komandas bus pakviesta į lapkričio 20 d., Tarptautinę vaiko teisių dieną, kiekvienoje šalyje vyksiančią nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją.

  Pirmąsias vietas laimėję darbai bus atrinkti iš naujo europiniu lygmeniu. Po tris kiekvienos amžiaus grupės laimėjusias komandas gruodžio 15–17 d. bus pakviesta į Briuselį aplankyti miestą bei ES institucijas ir dalyvauti Europos laimėtojų apdovanojimo ceremonijoje, kuriai vadovaus pirmininko pavaduotojas F. Frattinis.

  Geriausi plakatai bus pristatyti valstybėse narėse Komisijos atstovybių interneto svetainėse ir serveryje „Europa“. Be to, šie plakatai bus naudojami būsimose Europos kovos su diskriminacija akcijose.

  Ši iniciatyva itin aktuali: kaip minėta, Europos Komisija 2007 metus paskelbė Europos lygių galimybių metais. Be to, iniciatyva perteikia Komisijos kovos su diskriminacija politiką ir jos siekį taikyti šį principą visose vidaus bei išorės politikos srityse.


  Daugiau informacijos apie konkursą ir nuorodą į konkurso tinklalapį galima rasti interneto svetainėje

  www.eurojaunimas.eu

  Šis naujas konkursas skelbiamas po pirmojo 2006 m. surengto konkurso vaiko teisių tema. „Prabilkite apie savo teises!“ – tokio bendro šūkio skatinamos net 2 237 komandos iš visos Europos Sąjungos kūrė plakatus apie vaiko teises. Geriausius darbus, kurie taip pat galėtų būti naudojami būsimose Europos akcijose, galima pamatyti interneto svetainėje

  http://ec.europa.eu/commission_barroso/frattini/children/children_2006_en.htm#national

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.