Europos Komisija
EUROPA > Europos Komisija Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
 Atnaujinta | Tinklavietės struktūra | Nuo A iki Z | Archyvai | Apie šią tinklavietę

Dėmesio centre

Europe Direct
Europe Direct
Turite klausimų apie Europą?

EUTube
EUTube
Sharing the sights and sounds of Europe


Romos sutarties pasirašymo 50-metis

Pasisakykite!

Debate Europe
Dalyvaukite diskusijose apie Europos Sąjungos ateitį

Mažiau kliūčių norintiesiems dirbti užsienyje

Įvairių profesijų darbuotojų grupėPasinaudokite galimybe dirbti užsienyje!

Lengvesnės darbo užsienyje paieškos – svarbiausias naujojo ES veiksmų plano prioritetas.

Naujajame Europos darbuotojų judumo skatinimo veiksmų plane (2007–2010 m.) DeutschEnglishfrançaisvisų pirma numatyta tobulinti dabartines socialinės apsaugos taisykles, šalinti administracines kliūtis, plėtoti darbo paieškos portalą Eures ir informuoti apie darbo užsienyje galimybes.

Per pastaruosius dvejus metus buvo sukurta beveik 6,5 mln. naujų darbo vietų, o dėl vadinamosios Lisabonos strategijos ekonomikos augimui ir darbo vietų kūrimui skatinti tikimasi, kad iki 2009 m. bus sukurta dar 5 mln. darbo vietų. Naujoje Komisijos ataskaitoje DeutschEnglishfrançais nubrėžiama šios strategijos kryptis 2008–2010 m.

„Darbuotojų judumas yra viena iš pagrindinių ES piliečių teisių“, – tvirtina už užimtumą atsakingas Europos Komisijos narys V. Špidla. Tačiau net jeigu kas antras europietis palankiai vertina galimybę dirbti užsienyje (remiantis „Eurobarometro“ apklausa English), retas kuris iš tikrųjų ja pasinaudoja. Šiuo metu kitoje ES valstybėje narėje dirba tik 2 % europiečių.

Vieni niekur nevažiuoja todėl, kad yra patenkinti esamomis sąlygomis, o kitus atbaido su išvykimu į užsienį susiję biurokratiniai sunkumai. Naujajame veiksmų plane juos kaip tik ir numatyta šalinti.
Kiti straipsniai šia tema


Į viršų