The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Komisija atveria Europos bendrąją rinką mobiliosios televizijos paslaugoms
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-07-18

Šiandien Komisija priėmė strategiją, kuria skatinamas mobiliosios televizijos įsisavinimas visose 27 ES valstybėse narėse.Komisija ragina valstybes nares ir pramonės atstovus lengvinti ir spartinti mobiliosios televizijos diegimą visoje Europoje bei skatinti naudoti DVB-H kaip Europos bendro mobiliosios televizijos standartą.

  „Mobilioji televizija – tai puiki proga Europai išlaikyti ir padidinti pirmavimą mobiliojo ryšio technologijų ir vaizdo bei garso paslaugų srityje, – sakė už informacinę visuomenę ir žiniasklaidą atsakinga Europos Komisijos narė Viviane Reding.– Europa šiandien kryžkelėje.Galime arba pirmauti pasaulyje (kaip Europos pramonės sukurtu GSM standartu pagrįstos mobiliosios telefonijos srityje), arba leisti, kad didžioji perspektyvios mobiliosios televizijos rinkos dalis atitektų kitiems regionams.Ilgiau lūkuriuoti negalima.Europos pramonei ir vyriausybėms laikas imtis diegti mobiliąją televiziją.“

  Iki šiol mobilioji televizija ES buvo diegiama ir įsisavinama gana vangiai, o Europos konkurentai smarkiai pasistūmėjo į priekį.Jei Europa nedelsdama nesiims konkrečių veiksmų, jai kyla grėsmė prarasti konkurencinį pranašumą.Pavyzdžiui, Pietų Korėjoje, geriausiai išvystytoje mobiliosios televizijos rinkoje Azijoje, mobiliosios televizijos skvarba siekia beveik 10 %.Tačiau Italijoje, geriausiai išvystytoje mobiliosios televizijos rinkoje ES, skvarba vis dar mažesnė nei 1 %.

  Komisija yra tvirtai pasiryžusi užtikrinti mobiliosios televizijos sėkmę (žr. IP/07/340). 2011 m. mobiliosios televizijos rinka gali padidėti iki 20 mlrd. EUR ir turėti apytiksliai 500 mln. klientų visame pasaulyje.  Komisijos nuomone, šiandien paskelbtas Komunikatas dėl mobiliosios televizijos vidaus rinkos stiprinimo yra nepaprastai svarbus kuriant darbo vietas ir teikiant verslo galimybes turinio kūrėjams, paslaugų teikėjams bei techninės kompiuterių įrangos gamintojams, taip pat teikiant piliečiams naujas pridėtinės vertės paslaugas.

  Komisija nustatė tris veiksnius, darančius įtaką mobiliosios televizijos įsisavinimo sėkmei.

  –       Standartai (sąveika): rinkos susiskaidymui dėl įvairių mobiliosios televizijos transliavimo techninių galimybių sumažinti Komisija skatins nustatyti bendrą standartą. Komisijos ir valstybių narių devintojo dešimtmečio pabaigoje tvirtai remto GSM standarto visuotinė sėkmė įrodo bendro standarto naudą. Šiuo metu DVB-H (skaitmeninis vaizdo transliavimas į delninius galinius įrenginius (angl.Digital Video Broadcasting for Handhelds)) technologija yra tvirčiausia pretendentė ateityje tapti mobiliosios televizijos standartu, nes ji sėkmingai pradėta diegti komerciniais tikslais bei išbandyta 18 Europos šalių ir vis daugiau naudojama visame pasaulyje. Artimiausiomis savaitėmis Komisija pasirengs įtraukti DVB-H į ES oficialųjį standartų sąrašą (skelbiamą Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje) ir taip teisiškai skatins naudoti šį standartą 27 valstybėse narėse. Ji įdėmiai stebės rinkos pokyčius artimiausiais mėnesiais, o 2008 m. pateiks pasiūlymus, įskaitant pasiūlymą privalomai naudoti DVB-H, jei būtina ir tinkama.

   

  –       Spektras: Šios dienos komunikate pabrėžiama, kad būtina ES „papildomų skaitmeninių dažnių“, t. y. ypač vertingo spektro, kuris atlaisvinamas nutraukus įprastos analoginės televizijos transliavimą ir pakeitus jį skaitmeniniu, strategija. Komisija ragina valstybes nares skirti spektrą, kai tik jis bus atlaisvintas, įskaitant UHF juostą (470–862 MHz), transliavimui judriojo ryšio tinklais. Dėl techninių savybių ši juosta laikoma tinkamiausiu spektru judriojo ryšio daugialypės terpės paslaugoms. Kaip atsarginį sprendimą Komisija pasiūlė mobiliosios televizijos paslaugoms atverti kitą dažnių juostą − vadinamąją L-juostą (1452–1492 MHz).

   

  –       Palanki reguliavimo aplinka: šiuo metu nacionaliniai mobiliosios televizijos reguliavimo metodai gerokai skiriasi.  Todėl visoje ES atsiranda reguliavimo neapibrėžtumas. Komisija mano, kad mobilioji televizija yra dar tik kuriama paslauga, kuriai turėtų būti taikomas kuo paprastesnisreguliavimas. Komisija rengs gerosios patirties mainus ir pateiks darnios mobiliosios televizijos leidimų išdavimo tvarkos gaires.

   

  Dėl svarbių sporto renginių, pavyzdžiui, Europos futbolo čempionato ir vasaros olimpinių žaidynių, kurie suteiks išskirtinę galimybę didinti vartotojų informuotumą ir skatinti juos priimti naujas paslaugas, 2008 m. laikomi lemiamais metais mobiliosios televizijos įsisavinimui ES.

   

  Pagrindiniai faktai:

  2006 m. kovo mėn. Komisija paskatino įsteigti Europos transliavimo judriojo ryšio tinklais tarybą (angl. European Mobile Broadcasting Council, EMBC) mobiliajai televizijai Europoje populiarinti. Joje buvo sutelkti telekomunikacijų, techninės ir programinės įrangos gamintojų, transliuotojų ir turinio pramonės atstovai. Tačiau EMBC nepavyko sutarti dėl bendrų pramonės inicijuojamų sprendimų. Todėl dabar Komisija nutarė nelikti nuošalyje ir aktyviai paremti mobiliosios televizijos įsisavinimą Europoje.

  Mobilioji televizija – dažniausiai užduodami klausimai (DUK) msw8 - 79 KB [79 KB] English (en)

  (Informacija anglų k.)

   

  Daugiau informacijos rasite:

  http://ec.europa.eu/information_society/events/cebit_07/mobile_tv/

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.