The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Konferencijoje dėl dujotiekio per Sacharą – naujos Europos aprūpinimo energijos ištekliais perspektyvos
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-07-10

IP/07/1037  Briuselis, 2007 m. liepos 9 d.

Europos Komisijos narys Andris Piebalgs buvo vienas iš pagrindinių kalbėtojų konferencijoje dėl planuojamo dujotakio per Sacharą, kuriuo iš Nigerijos per Nigerį ir Alžyrą dujos būtų tiekiamos Europai. A. Piebalgs akcentavo, kad energijos tiekėjų ir kelių įvairinimas yra vienas ES energijos tiekimo saugumo pagrindų.

  „Dujotakis per Sacharą būtų labai perspektyvus energijos tiekimo šaltinis ir kelias. Todėl reikėtų kruopščiai apskaičiuoti dujų išteklius, projekto įgyvendinimo galimybes ir regiono geopolitinę raidą. Šiandienos konferencijoje apie tai turėtume išgirsti svarbios informacijos“, pasakė už energetiką atsakingas Europos Komisijos A. Piebalgs.

  4300 km ilgio dujotakis per Sacharą prasidėtų Brass vietovėje Nigerio upės deltoje ir baigtųsi Alžyro miestuose Beni Saf arba El Kala. Dujotakio pajėgumai 2015 m. galėtų siekti 30 mlrd. kubinių metrų.

  Konferenciją dėl dujotakio per Sacharą inicijavo Alžyro energetikos ministras Ch. Khelil, Sonatrach ir Nigerijos energetikos ministerija.  Jos tikslas: pristatyti dujotakio projektą, aptarti jo įgyvendinamumą ir pritraukti potencialius investuotojus.

  ES yra ypač suinteresuota pasinaudoti Nigerijos dujų ištekliais, nes ji dujų vartos ir importuos vis daugiau: 2000 m. ES importavo maždaug 50 % suvartojamų gamtinių dujų, o 2030 m. šis santykis gali pasiekti 85 %. Todėl ES siekia užsitikrinti, kad dujų tiekimas būtų ilgalaikis, tiekiančiųjų valstybių – kuo daugiau, o tiekimo infrastruktūra siektų kuo toliau.

  Paskaičiuota, kad Nigerijos gamtinių dujų ištekliai yra apie 5 trilijonus kubinių metrų – tokį kiekį ES suvartotų maždaug per 10 metų. Tačiau dėl didėjančios dujų paklausos anapus Atlanto ir dėl planų statyti Vakarų Afrikos dujotakį prieinamus išteklius reikia atidžiai įvertinti dar kartą.

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.