The EU in your Country Svarbus teisinis pranešimas
Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
Diskusija apie Turkijos ir Europos Sąjungos santykius
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2007-10-05

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje pranešėjas politiniams reikalams dr. Ramūnas Janušauskas 2007 m. spalio 3 d. dalyvavo Seimo Europos informacijos biure vykusioje diskusijoje ”Ar Turkija yra Europos dalis? Turkijos – Europos Sąjungos santykiai istorinėje perspektyvoje pagal profesorių Ilber Ortayli”, kur pristatė Europos Komisijos poziciją dėl Turkijos priėmimo į Europos Sąjungą.

  Diskusiją, kartu su Turkijos ambasada Lietuvoje, Seimo Europos klubu ir Seimo Europos reikalų komitetu, surengė Seimo Europos informacijos biuras.

  Seimo Europos klubo prezidento Petro Auštrevičiaus moderuojamoje diskusijoje pranešimus taip pat skaitė Turkijos istorikas, profesorius Ilber Ortayli ir Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamento direktoriaus pavaduotojas Sigitas Mitkus.

   

  Savo pranešime Dr. Ramūnas Janušauskas teigė, kad Europos Sąjunga Turkiją nori matyti stabilią, demokratėjančią ir klestinčią, todėl ir buvo pradėtos derybos dėl Turkijos narystės šioje organizacijoje. Turkija yra ir tiltas, jungiantis Rytus ir Vakarus, tai ir energijos tranzito šalis. Tačiau egzistuoja įvairių problemų dėl Turkijos narystės Europos Sąjungoje, jai turi būti taikomi griežti stojimo kriterijai. Jis pabrėžė, kad Europos Sąjungos ir Turkijos derybų tikslas yra šios šalies įstojimas į Europos Sąjungą, bet tai yra procesas, kurio rezultatas negali būti nustatytas iš anksto.

  Čia rasite Dr. Ramūno Janušausko diskusijos pranešimo tezes msw8 - 33 KB [33 KB] .

   

  • Daugiau informacijos apie diskusiją ”Ar Turkija yra Europos dalis? Turkijos – Europos Sąjungos santykiai istorinėje perspektyvoje pagal profesorių Ilber Ortayli” rasite čia
  • Diskusijos vaizdo įrašas

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25 Liepa 2007  | Išsiųskite šį tinklalapį el. paštu | Į viršų
  © 2022. Visos teisės saugomos.