Europos Komisija
EUROPA > Europos Komisija Kontaktiniai duomenys | Paieška tinklavietėje EUROPA
 Atnaujinta | Tinklavietės struktūra | Nuo A iki Z | Archyvai | Apie šią tinklavietę

Dėmesio centre

Europe Direct
Europe Direct
Turite klausimų apie Europą?

EUTube
EUTube
Sharing the sights and sounds of Europe


Romos sutarties pasirašymo 50-metis

Pasisakykite!

Debate Europe
Dalyvaukite diskusijose apie Europos Sąjungos ateitį
Aplinka, vartotojai ir sveikata – Vartotojai – Vartotojų apsauga ir teisės – 22/11/2007

Žaislų sauga – ne vaikų žaidimas

Už didelio žaislinio meškino besislepianti mergaitė

Šią vasarą iš apyvartos pašalinus didelį žaislų kiekį ES nusprendė išsiaiškinti, ar prekių saugos kontrolė ES yra pakankama.

Iš šiandien paskelbto pranešimo paaiškėjo, kad ES būtina gerinti prekių saugos kontrolę.

Per ateinančius mėnesius ketinama nuodugniai patikrinti mažmenininkų saugos priemones, sustiprinti nacionalinių rinkų priežiūrą bei muitinius patikrinimus ir glaudžiau bendradarbiauti su Kinija. Pastaroji šiuo metu pagal ES sistemos RAPEX DeutschEnglishfrançais modelį diegia skubaus įspėjimo apie pavojingas prekes sistemą.

„Šiame pasaulyje neįmanoma suteikti šimtaprocentinių garantijų, bet galima užtikrinti, kad sistema padėtų veiksmingai siekti užsibrėžtų tikslų, – sakė už vartotojų apsaugą English atsakinga Komisijos narė M. Kuneva. – Galima pasirūpinti, kad visų tiekimo grandinės narių veikla būtų veiksminga.“

Siekdama kuo skubiau ir veiksmingiau išspręsti šias problemas ES ragina imtis priemonių visas suinteresuotąsias šalis – gamintojus, importuotojus, mažmenininkus ir vyriausybes.

Žaislų pramonė pati pirmiausia privalo užtikrinti, kad į parduotuvių lentynas patektų tik saugūs žaislai. Neseniai iš apyvartos išimtos prekės parodė, kad taip, deja, yra ne visada. Kad žaislų pramonė vykdytų šias pareigas, bus atliekami griežti tikrinimai. Be to, Europos partneriams iš Kinijos planuojama surengti specialią mokymo programą.

Sausio mėnesį paskelbus lyginamuosius duomenis bus išsamiai tikrinamos ir nacionalinės priežiūros institucijos. Bus ieškoma praktinių sprendimų, kaip gerinti atsekamumą prekių tiekimo grandinėje.

Kad prekių saugos kontrolė būtų veiksmingai įgyvendinama, taip pat siekiama stiprinti bendradarbiavimą su Kinija ir JAV.

ES savo ruožtu peržiūri reglamentavimo sistemą. 2008 m. pradžioje ji ketina persvarstyti žaislų direktyvą. Be to, planuojama parengti priemones rinkų priežiūrai ir tikrinimams muitinėse gerinti.
Kiti straipsniai šia tema


Į viršų